Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.

9.10.30 Fórum hibák

Utolsó módosítás 4 hónap óta
V
vizoHaladó fórumozó
Beküldve 4 hónap óta
Ephyx írt a fórum csatolmányokat érintő biztonsági hibákról, javasolva a feltöltések kikapcsolását, így aztán kicsit kattingattam a Fórum Admin felületén, keresve hol lehet a feltöltéseket kikapcsolni és az alábbi hibaüzeneteket kaptam a hibanaplóba:

File: settings.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a§ion=fs&ref=post
Line: 382
Error message: Undefined array key "forum_description"
382    <strong><?php echo self::$locale['forum_description'] ?></strong>



----------------------------------------------------------------------------------------------
File: settings.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a§ion=fs&ref=post
Line: 368
Error message: Undefined array key 900
368    addnotice('success', self::$locale['900']);



----------------------------------------------------------------------------------------------
File: settings.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a§ion=fs&ref=post
Line: 353
Error message: Undefined array key "calc_c"
353    'forum_attachmax' => form_sanitizer($_POST['calc_b'], 1048576, 'calc_b') * form_sanitizer($_POST['calc_c'], 1,'calc_c'),



----------------------------------------------------------------------------------------------
File: settings.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a§ion=fs&ref=post
Line: 419
Error message: Undefined array key 1020
419    $calc_opts = self::$locale['1020'];



----------------------------------------------------------------------------------------------
File: settings.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a§ion=fs&ref=post
Line: 371
Error message: Undefined array key 901
371    addnotice("danger", self::$locale['901']);
Módosította vizo 2024.01.02 23:00, 4 hónap óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
self::$locale['forum_description']
hiba javítása..
site/infusions/forum/classes/admin/settings.php
381 sorát módosítsd.
self::$locale['admins_forum_description']

és a többi is ebben a fájlban van..

Error message: Undefined array key 1020
hiba javítása..
site/infusions/forum/classes/admin/settings.php
418 sorát módosítsd.
self::$locale['1020']

erre
self::$locale['admins_1020']



Error message: Undefined array key 900
367 sorát módosítsd.
self::$locale['900']

erre
self::$locale['admins_900']



Error message: Undefined array key 901
371 sorát módosítsd.
self::$locale['901']

erre
self::$locale['admins_901']



Error message: Undefined array key 900
202 sorát módosítsd.
self::$locale['900']

erre
self::$locale['admins_900']


Error message: Undefined array key 901
205 sorát módosítsd.
self::$locale['901']

erre
self::$locale['admins_901']


Húú remélem mind megválaszoltam..
Módosította karrak 2024.01.02 07:14, 4 hónap óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
Error message: Undefined array key "calc_c"

Ez a hibaüzenet meg fog javulni, ha a fenti javításokat elvégzed,
site/infusions/forum/classes/admin/settings.php
419 sor..
self::$locale['admins_1020']
V
vizoHaladó fórumozó
Beküldve 4 hónap óta
Köszönöm, a fenti hibák megszűntek.

Lett viszont újabb, illetve lehet, hogy eddig is megvolt de eddig nem kattintgattam végig minden menüt...

Admin-> Fórumok -> Fórum hangulat

Fatal error: Uncaught Error: Class "PHPFusionForumsAdminQuantumFields" not found in /site/infusions/forum/classes/admin/mood.php:217 Stack trace: #0 /site/infusions/forum/classes/admin/mood.php(73): PHPFusionForumsAdminForumAdminMood->displayMoodList() #1 /site/infusions/forum/classes/admin/view.php(738): PHPFusionForumsAdminForumAdminMood->viewMoodAdmin() #2 /site/infusions/forum/admin/forums.php(25): PHPFusionForumsAdminForumAdminView->displayForumAdmin() #3 {main} thrown in /site/infusions/forum/classes/admin/mood.php on line 217
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
Upsz ezt benéztem..
A bejegyzést töröltem..
Módosította karrak 2024.01.03 10:13, 4 hónap óta
EphyxEphyxHaladó fórumozó
Beküldve 4 hónap óta
Hmmm...

Érdekes...
Szerintem nem jó itt a sanitizered, mert elnyomja a \ jelet. Így a másolandó kódod sem lesz jó.

Amit írsz:
- administration/settings_registration.php

 echo PHPFusionQuantumQuantumHelper::quantumMultilocaleFields('license_agreement', $locale['559'], $settings['license_agreement'], [


helyett ezt kellene látni:
 echo \PHPFusion\Quantum\QuantumHelper::quantumMultilocaleFields('license_agreement', $locale['admins_559'], $settings['license_agreement'], [


Ráadásul a tö bbi fájl is pl a security_setting, mood és a poll_class is már eleve a javított verzióban van nálam meg.

Lehet többféle 9.10.30-as letölthető verzió létezik? Ez viszont gáz lenne....

Ephyx
Módosította Ephyx 2024.01.03 07:22, 4 hónap óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
Nem nincs több verzió, én néztem el a dolgokat, a hiba jelenleg is fennáll..
Köszönöm az észrevételt,

site/infusions/forum/classes/admin/mood.php
21 sorába szúrd be.

use PHPFusion\QuantumFields;


Javítási link..
https://github.com/PHPFusion/PHPFusio...cb39778R21

És sajnos igen nem működik rendesen a '\' megjelenítés, adatbázisilag benne van, de el van nyomva a megjelenítésnél..
Ez is javítandó hiba.. :(
Módosította karrak 2024.01.03 10:38, 4 hónap óta
V
vizoHaladó fórumozó
Beküldve 4 hónap óta
Ha már így ráfeküdtem a hibakeresésre, nyomkodtam tovább a Fórum admin felületét.

2 dolgot találtam.
Ha a fórum hozzáférési beállításokat próbálgatom és vagyok olyan buta, hogy kitörlöm a hozzáférők csoportját (pl. x-el bezárom) úgy, hogy nem jelölök ki másikat hanem üresen hagyom ÉS megpróbálom így elmenteni, akkor hibaüzentet kapok a naplóba. (Ez a kisebbik gond, lásd lentebb.)
Pár sort próbáltam csak ki de valószínűleg hibát dob mindegyikre (nálam).

snipboard.io/Xt2VFr.jpg


A hiba:
File: view.php
Page: /site/infusions/forum/admin/forums.php?aid=a545b9dc5ee51e8a&action=p_edit&forum_id=2&parent_id=0
Line: 180
Error message: Undefined array key "forum_access"

Gondolom ez mind hibát fog dobni:
snipboard.io/N5K8LG.jpg


Ami nagyobb gond lehet, hogy a mentés és hibaüzenet után, az üres jogosultságot kitölti a "vendég" csoporttal, tehát gyakorlatilag bárki megkapja a jogosultságot egy ilyen figyelmetlenség/hiba miatt?

snipboard.io/6UKblZ.jpg


További kiegészítés:
Úgy látom, 2 sornál csinálja, ezt a "Vendég" csoportra átírást, mégpedig az első és utolsó (előtti) sorokban: "Hozzáférés", "Csatolmányok letöltése".
A többi sornál ha üres mezőt próbálok menteni, akkor a "Tag" csoporttal tölti fel, még ha előtte másik csoport is volt beállítva.
Mondjuk ez jobb, mintha "Vendég" lenne, de nem az igazi...
Módosította vizo 2024.01.04 01:12, 4 hónap óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
Igen ez bizony igaz.. azon egyszerű okból kifolyólag, hogy nincs kötelezővé téve a kitöltése a sornak, így ha üresen marad akkor az alap állapotot fogja figyelembe venni, mit a fenti képen is látszik USER_LEVEL_PUBLIC (Vendég) lesz az alapértelmezés.

Az hogy ki nézheti meg a témát az szerintem jó így, a letöltéseket viszont átírhatom tagra..

A hibaüzire rá fogok nézni..
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 4 hónap óta
Nos hát a hiba klassz..
Ugyanis az össze fájlban létezik ahol még a form_sanitizer van használva az ellenőrzésre Mosoly
- Cikkek ua.
- Letöltés ua.
- Hírek ua.
- Blog ua.

Azért jó is van..
Gyík, és a weblinkek

Jó az arány..

Mondjuk eleve nem értem, hogy miért is van a hozzáférésre több lehetőség megadva, mikor a groupaccess tömböt nem vesz figyelembe ha jól sejtem..
V
vizoHaladó fórumozó
Beküldve 4 hónap óta
Még a Galériát is hozzátenném a problémás felsoroláshoz, de végül is írtad, hogy "ahol még a form_sanitizer van használva az ellenőrzésre".
(Nem mintha tudnám, érteném, hogy mit csinál, csak hibát ne okozzon. :-( . )
Mondjuk nem egy tragédia, csak nem szép, ha telik a hibanapló, csak mert az admin hülyeségeket nyomkod a beállítások között...
Módosította vizo 2024.01.04 23:05, 4 hónap óta
Te tudsz megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányt feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányt letölteni a fórumról.
Felhasználók a témában: karrak, vizo, Ephyx
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése
1szám játék
Tudja, hogy a játékunk indulása óta melyik volt az a "legnagyobb" legkisebb szám amivel játékot nyertek?

Ez a szám a 83 volt.

Aki megjátszotta: Eszter nevű felhasználónk volt 2024.01.19 játék napon.
Gratulálunk neki
A webhely használatával elfogadja adatvédelmi beállításainkat, és megértette, hogy cookie-kat használunk. Bizonyos Cookie-k már be vannak állítva.
Kérjük, kattintson a Elfogadom gombra, hogy elrejtse ezt a sávot. Ha továbbra is használja a webhelyet, akkor feltételezzük, hogy egyetért az adatvédelmi irányelveinkkel.Itt többet megtudhat adatvédelmi irányelveinkről