Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.
Felhasználók
Online vendégek 3
Online tagok 0

Regisztráltak: 38
Legújabb tag: wildrooster
Ünnepeltjeink

Ma

2024. júl 27. Szo
4 nap van hátra ebből a hónapból.

05:14

20:23

Legújabb letöltések

PHPFusion 9.10.00 Hibajelzések

Utolsó módosítás 1 év óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 3 év óta
Az oldalra felmásoltam már a következő javításokat, (az üzenőfalon már látszanak).

Idézet

Már csak egy Like/Dislike gomb hiányzik és meg is vagyunk, de Én ezt már nem merem felhozni. :-)


Lehet hogy elkészítem, de ez már nem hiszem, hogy a hivatalos verzióba bele kerül, majd utána járok.
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 3 év óta

karrak Írta:

@karrak - Az oldalra felmásoltam már a következő javításokat, (az üzenőfalon már látszanak).

Látom, tetszik, köszi!

karrak Írta:

@karrakLehet hogy elkészítem, de ez már nem hiszem, hogy a hivatalos verzióba bele kerül, majd utána járok.

Lehet nélküle élni, csak egy fejlesztési ötlet volt. Legjobb lenne ha alap tudás lenne, de ha senkit nem érdekel, nem kell kimondottan az én kedvemért modolni.
Ha nem kerül be "központilag" akkor úgyis 1-1 frissítésnél plusz törődést igényelhet a visszaállítása...
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 3 év óta

vizo Írta:

@vizo - Lehet nélküle élni, csak egy fejlesztési ötlet volt. Legjobb lenne ha alap tudás lenne, de ha senkit nem érdekel, nem kell kimondottan az én kedvemért modolni.
Ha nem kerül be "központilag" akkor úgyis 1-1 frissítésnél plusz törődést igényelhet a visszaállítása...


Azért készítettem egy próba verziót, itt lehet tesztelni az üzenőfalon, természetesen ez hozzáadható a cikkekhez is..
Egy próbát megér Mosoly
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 3 év óta

Idézet

Azért készítettem egy próba verziót, itt lehet tesztelni az üzenőfalon, természetesen ez hozzáadható a cikkekhez is..

Nézem is...
Ha jól látom, akkor a "tetszést" lehet vele kifejezni, a "nem tetszést" azt külön nem.
Mondjuk ebben a formában Nekem pont megfelelne, mivel nálunk a "tetszik" jelzés sokszor valójában csak egy nyugtázás lenne, hogy: "ok, láttam" vagy "egyetértek" stb...

Annyi megjegyzés, hogy a piros kezet megnyomva az nyilván a korábbi "tetszik" visszavonása, tehát ott inkább az lenne a megfelelő szöveg, hogy "mégsem tetszik" vagy "kedvelés visszavonása"...
De gondolom ez már csak nyelvi fájl kérdése, hogy ki mit ír bele...

Egy dolog még jó lenne, ha valahol látszana a szavazó ember neve is (akár a felugró kis buborékban).
A fórumban van erre megoldás; lassan az üzenőfal is fel lesz okosítva fórum szintre. :-)

Örülök, hogy foglalkoztál vele nekem így is tetszik. Tetszik
Kérdés mennyire nehéz implementálni most vagy egy Fusion frissítés után újra. (Már ha nem kerül be a Core-ba.).
Módosította vizo 2021.11.24 00:01, 3 év óta
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 3 év óta
Nem nagy dolog, tulajdonképpen csak pár sorról van szó, amit hozzá kell csapni a programhoz.
A szavazókon gondolkodám, csak annyi a bajom vele, hogyha sokan szavaznak akkor egy oldalnyi lista is lehet Szomorú, de valamit kitalálok rá.
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 3 év óta

Idézet

A szavazókon gondolkodám, csak annyi a bajom vele, hogyha sokan szavaznak akkor egy oldalnyi lista is lehet

Igazad van, forgalmasabb oldalakon tényleg gond lehet, meg mobilnézetben is.
Ha ez ami működik csak kis módosítás és könnyen "beépíthető" nem is biztos, hogy kell tovább bonyolítani...
Ha bonyolult lesz senki nem fogja használni akkor meg feleslegesen dolgoztál... max. a kihívás kedvéért. :-)
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 3 év óta
Sziasztok.

Navigáció.
Csak vendég számára kellene megjeleníteni linket, hogyan? Vigyor
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 3 év óta
Nekem van egy vad ötletem, Te meg értessz annyit hozzá, hogy kipróbáld, mert én egyik részét sem próbáltam.. :-)

A navigációs menü beállításainál van egy olyan opció, hogy: "Használjon BB-kódot a link nevében?". "Ennek engedélyezésével a hivatkozás neve újraformázásra kerül BB-kódokkal"
Nem próbáltam még sosem...

Szóval kellene hozzá BB Code, az meg Karraknak köszönhetően majdnem készen meg is van, itt:
https://fusionhu.com/infusions/downlo...nload_id=6
"Rejtett Tartalom, Elrejtheted a kijelölt részt. Csak a megadott szint láthatja a tartalmat..."
Ezt sem próbáltam még, csak láttam, hogy van. Ha azt csinálja ahogy értem, talán jó lehet, bár nem tudom, hogy állítod be a szintet...

Na most ha a php fájlt megreparálod (karrak engedélyével) és létrehozol egy elágazást, hogy vendég esetén CSAK Ő lássa más meg ne, akár még lehet is valami...
(Nyilván alapeset, hogy ha vendég látja mindenki más is látja és pont ezt nem akarod.)

Gondolom valahol itt:
htext_bbcode_include.php
 switch ($level) {
 case $level == 'guest':
 $div_html = $div_1."<div class='m-t-10'>".$m['htext']."</div></div>";
 break;
 case $level == 'member':
 $div_html = iMEMBER ? $div_1."<div class='m-t-10'>".$m['htext']."</div></div>" : $div_2;
 break;
 case $level == 'admin':
 $div_html = iADMIN ? $div_1."<div class='m-t-10'>".$m['htext']."</div></div>" : $div_2;
 break;
 case $level == 'superadmin':
 $div_html = iSUPERADMIN ? $div_1."<div class='m-t-10'>".$m['htext']."</div></div>" : $div_2;
 break;
 default:
 $div_html = $div_1."<div class='m-t-10'>".$m['htext']."</div></div>";

 }


Ha a sikerül megreparálni ezt ÉS a navigációs menü IS megeszi ezt a fajta BBCODE-ot (nem csak formázást fogad el) talán még jó is lehet... :-)

Csak egy ötlet volt :-)
Így utólag belegondolva nem tudom mi fog történni, ha sikerül is. Hogy fog kinézni vajon? Majd karrak megmondja...

Biztos lehet a sitelinks.php-t is buherálni valahogy de ha a fenti működne, nem kellene nyúlni a core fájlokhoz...
Esetleg egy "only guest" felhasználói szintet létrehozni valami módon?
Módosította vizo 2021.11.26 00:22, 3 év óta
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 3 év óta

Idézet

Esetleg egy "only guest" felhasználói szintet létrehozni valami módon?

Erre gondoltam én is, de nem akartam létrehozni ezért egy csoportot.

includes/classes/PHPFusion/SiteLinks.php

Ez a sor elé betettem egy if részt, így tagok elöl eltüntetve a link
$res .= "<li".(!empty($li_class) ? " class='".implode(" ", $li_class)."'" : '').">".self::getMenuParam('seperator');


Köszönöm hsz-ed
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 3 év óta

Mathias Írta:

@Mathias - Nem egy nagy dolog, de talán érdemes lenne kiegészíteni.

Admin ikon azaz infusion ikonok, ha valaki nem pont 45x45 képet használ előfordulhat, hogy elcsúsznak az ikonok.

https://photos.app.goo.gl/qebMiWdCr32...Cr32E45U88

themes/admin_themes/AdminLTE/acp_styles.min.css

Core
.icon-wrapper img{margin:5px auto;max-width:45px}


kieg.
max-height: 45px;




Nálam megint okozott megjelenítési problémát.
Erre módosítottam

.icon-wrapper img {
 margin: 5px auto;
 max-width: 45px;
 max-height: 45px;
 min-height: 45px;
}
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 3 év óta
Fórum szavazás.
Ki lehetne hagyni, hogy a szavazást indítónak ne kelljen szavaznia, hogy lássa az állását.?
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 2 év óta
Ha már szavazás...
Nem a fórumos szavazás, hanem önálló, határozott idejű.
1.
Lezártam egy szavazást de a felhasználói felületen nem jelent meg, hogy szavazás lezárva és annak ereménye sem.
Nem így kellene lennie, hogy: lezárva + eredmény?
Admin felületen legalább az látszik, hogy milyen felosztásban és hány szavazat érkezett.

2.
Azt nem lehetne megjeleníteni, hogy ki és mire szavazott egy normál szavazásnál?
Esetleg opcióként beállítani akár előre, hogy titkos vagy nyilvános szavazás? Most zártam le egy szavazást és foglalmam sincs ki szavazott.

Csak hogy érthető legyen a helyzet:
Minden évben összedobjuk a szervereink bérleti díját úgy, hogy ahányan vagyunk rá, annyi fele osztjuk.
Mivel önkéntes a fizetés, gondoltam megoldom egy szavazással elegánsan, lássuk mennyien vagyunk rá.
1 kérdés volt csak: "Szeretnél-e hozzájárulni a bérlethez?"
Érkezett 8 szavazat a kb. 20 tagtól, tehát 8-an fizetnének csak épp azt nem tudom kik azok...
Ha csak 6-en fizetnek önként és dalolva, 2-en meg sunnyognak, akkor nem tudom kit kell elővenni, és fizetek helyettük én, mert a fizetési határidő meg ketyeg...
Most így baráti körben ez általában nem nagy probléma, mert megbeszéljük, de jobb lenne más esetben egy "nyilvános szavazás" beállítással nevesítve látni ki mire voksolt...

Ezt szerintem Core szinten tudnia kellene a szavazásnak, nem csak egyedi módosítással...
Tehát: zárt szavazás, max. admin látja a végeredményt vagy Ő is csak a szavazatok számát, mint ahogy most van.
Nyilvános szavazás: mindenki látja az eredményt és a szavazók neveit legkésőbb a végén, lezáráskor.

3. Ha adott határidőig tart a szavazás, az legyen kiírva eleve.
Én most a szavazás leírásához írtam be mert egyébként nem látszik, hogy fix határidős.
Módosította vizo 2022.02.20 13:56, 2 év óta
V
vizoFórumozó tag
Beküldve 2 év óta
Még egy dolog, de más téma.

Most regisztráltam Mathias filmes oldalára és kaptam is regisztrációt megerősítő e-mailt, ahogy kell.

Ebben az nem tetszik, hogy a rendszer kiküldi a felhasználónevet ÉS jelszót is. (Nyilván a Fusion így küldi ki alapból.)
Szerintem ez biztonsági okokból nem túl szerencsés...Sem a levelező rendszerek és azok szolgáltatóinak biztonságossága miatt sem a felhasználók adatkezelési szokásai miatt...
(A USERNEK persze kényelmes így, az nem vitás...)

Ma már nem szokás jelszavakat kiküldeni, max. csak ideiglenes jelszót (pl. elfelejtett jelszó esetén) és azt is kötelező megváltoztatni belépés után...
Szóval úgy gondolom NEM kellene a Fusionnak sem jelszót kiküldenie, legyen elég az aktiválási link és utána az elfelejtett jelszó funkció működjön jól.
Nem csak a jelszó küldözgetést kell mellőzni, hanem további fejlesztések is szükségesek lehetnek: jelszó emlékeztető kérdés beállíthatósága, 2 faktoros hitelesítés lehetősége (ha nem is kötelező), stb...

Mindezt nem azért írom mert ennyire profi vagyok, hanem mert munkám miatt és szabadidőmben is rengeteg weboldalon járok, látom ki mit csinál, merre megy az irány...
És ahol már 1x megtörtént a baj, rögtön jönnek az elkésett szigorítások... Persze jobb a megelőzés, még ha kényelmetlen is...
Módosította vizo 2022.02.20 16:53, 2 év óta
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 2 év óta
Profil megtekintés oldalon voltam, mikor kijelentkezés gombra kattintottam.

404 hibát adott.

Url címben ez volt https://fusionhu.com/logout/index.php és nem is jelentkeztetett ki az oldal.
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 2 év óta
Köszönöm az észrevételt, nálam is jelentkezik, igaz engem ki is jelentkeztetett. Utána nézek mi a problem.
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 2 év óta
Nos igen az a fránya permalink..
A hiba akkor jelentkezik, ha olyan oldalról szeretnél kilépni ahol nincs bekapcsolva a permalink Szomorú
Tehát vagy minden oldal legyen bekapcsolva, vagy törölni kéne a logout permalinkjét.
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 2 év óta
Akkor nem túl nagy probléma Mosoly
A
arpinatorKezdő fórumozó
Beküldve 2 év óta
Sziasztok, a napokban kezembe került egy korábbi Php-fusion 7-es theme, amit sikerült úgy megcsinálni, hogy passzoljon és működjön a mostani verzió9.10.20 PHPFusion verzión.. esetleg lehetne átnézni és publikálni. ITt az oldal ahova már működtettem. https://foldeakitc.hu/


foldeakitc.hu/lapok.jpeg
karrakkarrakFőadminisztrátor
Beküldve 2 év óta
Igen láttam a support oldalon is, elküldheted ha szeretnéd, belenézek, bár a theme nem az erősségem, és ki teszem letöltésre ha gondolod.
A
arpinatorKezdő fórumozó
Beküldve 2 év óta

karrak Írta:

@karrak - Igen láttam a support oldalon is, elküldheted ha szeretnéd, belenézek, bár a theme nem az erősségem, és ki teszem letöltésre ha gondolod.


átküldeném becsomagolva a mappát, hova tehetem
Te tudsz megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányt feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányt letölteni a fórumról.
Moderátor: Főadminisztrátor
Felhasználók a témában: karrak, vizo, Mathias, arpinator
Bejelentkezés
Még nem regisztráltál?
Regisztráció
Új jelszó kérése
1szám játék
Tudja, hogy a játékunk indulása óta melyik volt az a "legnagyobb" legkisebb szám amivel játékot nyertek?

Ez a szám a 83 volt.

Aki megjátszotta: Eszter nevű felhasználónk volt 2024.01.19 játék napon.
Gratulálunk neki
A webhely használatával elfogadja adatvédelmi beállításainkat, és megértette, hogy cookie-kat használunk. Bizonyos Cookie-k már be vannak állítva.
Kérjük, kattintson a Elfogadom gombra, hogy elrejtse ezt a sávot. Ha továbbra is használja a webhelyet, akkor feltételezzük, hogy egyetért az adatvédelmi irányelveinkkel.Itt többet megtudhat adatvédelmi irányelveinkről